Üniversitemizde, Genç İletişimciler Topluluğu ile Radyo ve Televizyon Programcılığı öğrencilerinin ortaklaşa düzenlediği “Medya ve İletişim” konulu bir söyleşi gerçekleştirildi. Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda 2 Mart 2013 tarihinde gerçekleşen söyleşiye Beyaz TV’de yayınlanan “Uyan Türkiyem” isimli programın sunucusu Tahir Sarıkaya ve Park FM’in sevilen programcılarından 06 Metin konuşmacı olarak katıldı.

Düzenlenen etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Kudret Saylam, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Güray Erener, Üniversitemiz Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Ercan Soydan ve Üniversitemiz Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Özkan Görgülü’nün yanı sıra çok sayıda öğretim elemanı ve öğrenci katıldı. Sıcak bir atmosferde gerçekleşen söyleşinin ardından, “Yılın En Çok Dinlenen Radyo Programı” kategorisinde 06 Metin’e, “Yılın En İyi Sabah Kuşağı Programı” kategorisinde ise “Uyan Türkiyem” programının sunucusu Tahir Sarıkaya’ya birincilik ödülleri verildi. Ödülleri verilmesinin ardından bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Kudret Saylam, değerli iki ismi üniversitemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek medyayı ve iletişimi çok önemsediklerini vurguladı. Bu perspektifle Meslek Yüksekokulumuz bünyesindeki iletişimle ilgili bölümlerin alt yapı çalışmalarını süratle tamamladıklarını dile getiren Rektörümüz, henüz çok yeni olmalarına rağmen Radyo ve Televizyon Programcılığı ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencilerinin çok güzel işler ortaya koyduklarını, bu nedenle kendileriyle gurur duyduklarını ifade etti.

Üniversitemizde etkinliklerin yapılmasından duydukları memnuniyeti dile getiren Meslek Yüksekokulumuz öğrencileri, ulaşım sorunu yaşamadan Bağbaşı Kampüsü’ne gelmelerini sağlayan üniversitemiz yönetimine de teşekkürlerini iletti.

Meslek yüksekokulumuz öğrencileri, söyleşinin ardından ünlü radyocu 06 Metin ve Tahir Sarıkaya ile hatıra fotoğrafı çektirdi.