Meslek Yüksekokulumuz Kooperatifçilik Programı tarafından “Türkiye’de Kooperatifçiliğin Gelişimi ve Geleceği” konulu bir panel düzenlendi. Meslek Yüksekokulumuz Konferans Salonu’nda 12 Mart 2013 tarihinde gerçekleşen panele, Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin,Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. Harun Çiftçi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ekrem Alper Bozkurt ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü yetkilisi Ziraat Yüksek Mühendisi Mehmet Yakut, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, yüksekokulumuz öğretim görevlileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Yüksekokulumuz Kooperatifçilik Programı Öğretim Görevlisi Selami Sedat Akgöz koordinatörlüğünde Kooperatifçilik Programı öğrencilerinin düzenlediği etkinlikte Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nı temsilen Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ekrem Alper Bozkurt ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü yetkilisi ZiraatYüksek Mühendisi Mehmet Yakut sunum yaptı.

Panelde dünyada ve Türkiye’de gerçekleştirilen kooperatifçilik faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Kooperatifçiliğin Türkiye’de gelişimi ve geleceğinin de anlatıldığı panelde,Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi ve Eylem Planı çerçevesinde planlanan hedefler anlatıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nı temsilen Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ekrem Alper Bozkurt Genel Müdürlük olarak amaçlarını kooperatifçiliğe daha elverişli bir ortam sağlamak, toplumda olumlu bir kooperatifçilik imajı oluşturmak, sektöre olan güveni artırmak, verimli ve etkin uygulamalar ortaya çıkarmak, sürdürülebilirlik, rekabet edebilirlik ve yenilikçiliği sağlamak, kooperatiflerin ekonomik kalkınmaya ve gelirin daha adil paylaşımına olan katkılarını arttırmak” olarak tanımladı. Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü yetkilisi ZiraatYüksek Mühendisi Mehmet Yakut da alana ilişkin yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

Panelin ardından Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin ve Yüksekokul Müdürümüz Doç Dr. Harun Çiftçi tarafından konuşmacılara plaket ve çiçek verildi.