Yüksekokulumuzdaki gelişmeleri yakından takip eden Rektörümüz Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Prof. Dr. Mustafa Kurt ,Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, Genel Sekreter Yardımcısı Osman Savaş Çetiner ve Yapı İşleri Daire Başkanı Hakan Seyfi eşliğinde Yüksek okulumuzu ziyaret etti.

mcr 5

Mucur Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Emrah Aydemir’i makamında ziyaret eden Rektör Karakaya ve ekibi, yüksekokulun genel ve fiziki durumu hakkında bir ön görüşme yaptı. Yüksekokulu Müdürümüz Aydemir, 4400 proje içerisinden ilk 40 proje arasında kabul edilen ve çalışmaları hızla devam eden Tanap Projemiz hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Rektörümüz Karakaya projeyi memnuniyetle karşıladıklarını, Üniversitemiz ve bölgemiz için örnek bir proje olduğunu belirterek projenin uygulanması ve hayata geçirilmesi esnasında her zaman olduğu gibi yardımlarının devam edeceğini belirtti. Toplantıya Yüksekokulu Müdürümüz Aydemir’in bünyemizde kurulan ve yayın hayatına başlayan Fokus Radyonun ve alt yapı çalışmalarında sona gelinen TV stüdyosunun son durumunun ayrıntılı anlatılması ile devam edildi. Bu gelişmelerin sevindirici olduğunu belirten Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr.Vatan Karakaya Mucur Meslek Yüksekokulunun Medya ve Basın Yayın alanında Üniversitenin vizyonunu temsil eder duruma geldiğini ve Meslek Yüksekokulların kendilerini belirli alanlarda uzmanlaştırmasının kaliteli eğitim anlayışını hayata geçirmek için gerekli olduğunu vurguladı.

. .mcr 1

Ziyaretin devamında Mucur Meslek Yüksekokulu Yönetimi, Öğretim elamanları ile toplantıya katıldı. Toplantıda İlerleyen dönemlerde meslek yüksekokullarına talebin daha da artacağını belirten Rektör Karakaya, öğrencilerin artık mezun olduktan sonra iş bulma imkanı olan bölümlere yöneldiklerini dile getirdi. Öğrencilerin taleplerini dikkate alarak yeni bölümler açmayı planladıklarını ifade eden Prof. Dr. Vatan Karakaya, tercih edilmeyen bölümleri kapatarak buradaki öğretim elemanlarını doluluk ve tercih oranı yüksek bölümlere yönlendirdiklerini ifade etti. Üniversitelerin artık stabil yapılarından dinamik yapıya dönmeleri gerektiğini anlatan Rektör Karakaya, üniversitelerde öğrencilerin talep ve tercihlerine göre değişim ve dönüşüm yaşayacaklarını vurguladı. Bu değişim ve dönüşümün sadece meslek yüksekokullarında değil fakültelerde de gerçekleşeceğini kaydeden Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Amacımız, sadece öğrenci talebini karşılamak ve atıl olan bölümleri aktif hale dönüştürmektir.” dedi. Öğretim elemanlarının yeni oluşacak konsepte katkılarını beklediğini dile getiren Rektör Karakaya, böylelikle daha fazla öğrenciye daha fazla insana erişileceğini ve daha fazla istihdam alanı üreteceklerini söyledi.

 

mcr 2

İstişare toplantısının ardından Mucur Meslek Yüksekokulu bünyesinde hayata geçen Radyo Fokus’un açılışını gerçekleştiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, canlı yayında kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında Radyonun dünyaya açılan kapı olduğunu belirten Rektörümüz Karakaya öğrencilere böyle bir uygulama alanı açılmasının öneminden bahsetti.

mcr 4

Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezleri ve Üniversitemiz Mucur Meslek Yüksekokulu ortaklığında hazırlanan Oyuncak Toplama Projesi ile Mucur Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulan TV stüdyosu hakkında Rektör Karakaya’ bilgiler veren Müdürümüz Aydemir, Üniversite Yönetiminin destekleri ile kısa zamanda güzel işlere imza attıklarını ve atmaya da devam edeceklerini dile getirdimcr 3