Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi tarafından üniversitenin şehirle tanışmak ve bütünleşmek amacıyla düzenlediği Geleneksel Şehir Buluşması 3-4 Mayıs tarihlerinde Cacabey Meydanı’nda gerçekleştirildi. Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın konuşmasıyla başlayan etkinlikte, çeşitli öğrenci gruplarının hazırlamış olduğu konserler ve dans gösterileri gerçekleştirildi.

Üniversitenin tüm fakültelerinin, meslek yüksekokullarının ve yüksekokullarının katıldığı etkinlikte Mucur Meslek Yüksekokulu tüm bölümleriyle hazır bulundu. Etkinliğe Mucur Meslek Yüksekokulu’nun çalışmaları damgasını vurdu. Alanda bulunan sinevizyonda gösterilen, Görsel, İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan video klip çalışmaları misafirlere keyifli dakikalar yaşattı.

03052019 üniversite şahir buluşmaları 3

Programda 2. Spor Şenlikleri kapsamında organize edilen turnuvalarda başarılı olan sporcu ve takımlarımız ödüllerini aldı. Masa Tenisi erkeler ve bayanlar kategorisinde dereceye giren öğrencilerimizle birlikte Bayan Voleybol Takımımızın Üçüncülük kupası törenle takdim edildi.

WhatsApp Image 2019 05 06 at 14.45.53

Grafik Tasarım bölümü tarafından hazırlanan sergi ve Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon bölümünün hazırlamış olduğu animasyon gösterileri büyük ilgi çekti.

03052019 üniversite şahir buluşmaları 1

Mucur Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan ve Ahi Evran Üniversitesi’nin internet üzerinden yayın yapan tek radyosu olan Radyo Fokus’un etkinlik boyunca yaptığı canlı yayınlar misafirler tarafından büyük ilgiyle karşılandı, standı ziyaret eden misafirler Radyo Fokus’un alanda yaptığı program sayesinde eğlendiklerini ifade ettiler.

03052019 üniversite şahir buluşmaları 4

Ahi Tv’ye röportaj veren Görsel, İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Dr. Yasin SÖĞÜT, Mucur Meslek Yüksekokulu’nda medya adına güçlü bir altyapı olduğunu belirterek, radyo adına patent başvurusunun yapıldığını ve yakın zamanda Radyo Fokus’un karasal yayına başlayacağının müjdesini verdi.

03052019 üniversite şahir buluşmaları 2