Meslek Yüksekokulumuz konferans salonunda, Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı düzenlendi. Programa Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nadir İlhan,  Yüksekokul Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Emrah Aydemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Akbülbül, Mucur Müftüsü Mehmet Ali Dilek, Şehit Ramazan Karaca Anadolu Lisesi Müdürü Atalay Demirci, akademik, idari personel ve yüksekokul  öğrencileri katıldı.

Program, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Prof. Dr. Nadir İlhan'ın sunumu ile devam etti. Prof. Dr. Nadir İlhan, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un zorlu koşullar altında sürdürmüş olduğu yaşamından bahsederek bu zor koşullar altında yazılmış olan marşımızın kaleme alınma hikayesini anlattı.

İstiklal Marşının milli marş olarak kabul edilmesi ve o dönemin koşulları altında verilen milli mücadele esnasında Mehmet akif Ersoy'un bu mücadelede nasıl bir rol üstlendiğini anlatarak Mehmet Akif Ersoy'un Milli Mücadele sırasında Anadolu'yu gezerek vermiş olduğu vaaz ve konuşmalardan, yazmış olduğu makalelerden, marşımızın milli mücadeledeki etkisinden bahsetti. Bu etkileri, marşımızın da üzerinde durarak ayrıntılı olarak anlattı. Ardından bügün de ülkemizin içinde bulunduğu durumların göz önüne alınarak Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşında dile getirmiş olduğu benzer sıkıntıları hatırlattığını ve yaşattığını ileterek sunumu Mehmet Akif Esoy'un "Ordunun Duası" adlı şiiri ile bitirdi. 

 

IMG 0034

 

IMG 0123

 

IMG 0496