Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisi ile okulumuz Öğretim Görevlisi Şaban FINDIK Koordinesinde yürütülen 2021-2022 Erasmus KA103 Öğrenci Hareketliliği sonuçlarına göre Mucur Meslek Yüksekokulu 4 öğrencisi Polonya’nın Nowy Sacz şehrindeki “State Higher Vocational School in Nowy Sacz- Technical Institute”de eğitim alma hakkı kazandı.

Polonya’da bulunan ilgili üniversite ile mevcut anlaşma çerçevesinde, bölüm öğretim elemanlarının öğrencileri yönlendirmesi ile, yaklaşık 10 öğrencimizin başvuru şartlarını sağladığı program için yapılan yabancı dil sınavında 7 öğrencimiz barajı geçmeyi başarmıştır.

 

Dış İlişkiler Ofisi tarafından yapılan puan sıralamasında;

Birinci Web Tasarımı ve Kodlama programı öğrencisi İlayda AKDERE,

İkinci Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon programı öğrencisi Yağız TUZLA,  

Üçüncü Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon programı öğrencisi Muammer Arif ÖZBEY,

Dördüncü Web Tasarımı ve Kodlama programı öğrencisi Seydi AKTAŞ olmuştur.

 

Mucur Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Cahit AYTEKİN konu ile ilgili olarak, “Erasmus KA103 Öğrenci Hareketliliği sonuçlarına göre asil ve yedek listede yer almayı başaran bütün öğrencileri tebrik ediyorum. Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisinin Ofisi ile Öğretim Görevlisi Şaban FINDIK’ın yoğun çabaları, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon ve Web Tasarımı ve Kodlama programı Öğretim Elemanlarının girişimleri ile Polonya’da bulunan State Higher Vocational School in Nowy Sacz - Technical Institute ile bizden önceki dönemlerde anlaşma yapılmıştır. Göreve başladığımızdan itibaren; öğrencilerin teşvik edilmesi, yönlendirilmesi ve farkındalığın sağlanması için gerekli çalışmaları yaptık. Bu programa seçilecek olan öğrencilerin not ortalamasının yüksek olması ve yabancı dil sınavından başarılı olması gerekiyor. Bu kriterleri sağlayan öğrenciler puan sıralamasına konularak yurt dışına gönderiliyor. Yüksekokulumuzdan dört öğrencinin yurtdışında üniversitemiz adına eğitim alacak olmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz. Bu başarının diğer öğrencilerimize de örnek teşkil etmesini temenni ediyoruz. Önümüzdeki dönemde Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisi ile iş birliği halinde bütün programlarımızda ikili anlaşmaları arttırmaya yönelik hedeflerimiz var. Bunu gerçekleştirmek için bölüm başkanlarımız ve öğretim elemanlarımızla birlikte çalışacağız.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

WhatsApp Image 2021 05 06 at 13.07.01