15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

"Bağımsızlığı her şeyin üstünde tutan milletimize karşı birçok dönemde saldırılar olmuştur. Bu hain saldırıların biri de 15 Temmuz 2016 tarihindeki karanlık gecede yaşanmıştır. Bu gecede Milli Mücadelemizin, Kurtuluş Savaşı'mızın karargahlığını yapmış ve "Gazi" unvanını almış Türkiye Büyük Millet Meclisimiz tarihinde ilk kez bombalanmıştır. Bu gecede vatanımız istila edilmesin, milletimizin iradesi esir edilmesin diye 251 vatandaşımız şehit, 2193 vatandaşımız da gazi olmuştur.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere TBMM Başkanımız, Başbakanımız, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, güvenlik güçlerimiz ve necip milletimizin her bir ferdi darbecilere karşı onurlu ve güçlü duruş sergileyerek, milli iradenin korunduğu yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisimize, demokrasimize ve devletimize sahip çıkmıştır. Biz eğitimciler olarak bütün kadrolarımızla bu hain darbe girişiminin gelecek nesiller nezdinde asla unutulmaması için elimizden geleni yapacağız.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutladığımız bugünde; istikbali ve istiklali uğruna can siperine ülkesini koruyan 15 Temmuz şehitlerimizi ve gazilerimizi, yine tarih boyunca aynı mukaddes değerler uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum."

Doç. Dr. Cahit AYTEKİN

Yüksekokul Müdürü15 temmuz