Okulumuza yeni katılan öğrencilere okulumuzla ilgili bilgilendirmek amacıyla oryantasyon programı düzenlendi.

Mucur Meslek Yüksekokulu Göktürk Konferans salonunda düzenlenen program ilk olarak Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve tüm şahitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde istiklal marşı okunmasıyla başladı.

Okulumuzun tarihçesi, öğrenci işleri, erasmus öğrenci değişim programı ve gençlik merkezi faaliyetleri hakkında öğrenciler bilgilendirildi.

Açılış konuşmasını Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim üyesi Sn. Emrah AYDEMİR okulumuz hakkında bilgiler vererek gerçekleştirdi. 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının öğrenciler ve akademisyenler için hayırlı ve başarılı olması temennisinde bulundu.

Programın devamında Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programı öğrencilerinin hazırlamış olduğu Mucur Meslek Yüksekokulu tanıtım filmi gösterimi yapıldıktan sonra, Öğretim görevlisi Şaban FINDIK tarafından Erasmus Değişim Programı hakkında bilgiler verildi. Sonrasında Mucur Meslek Yüksekokulu Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programı öğrencilerinin hazırlamış olduğu Bize her yer Kırşehir klibinin gösterimi yapıldı.

Mucur Meslek Yüksekokulu Öğrenci İşleri Şefi Köksal KARAKAŞ, Yüksekokul bünyesine yeni katılan öğrencilere  öğrenci işleri hakkında bilgilendirmeler yaptı ve  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın proje ,etkinlik, yarışma ve eğitim çalışmaları hakkında bilgi vermek için Mucur Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Semra KORKMAZ da konuşma gerçekleştirdi.

Son olarak Mucur Meslek Yüksekokulu Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Program öğrencilerinin hazırlamış olduğu Aşk Mucur’da Yaşanıyor klibinin gösteriminin ardından program sona erdi.