Üniversitemiz Mucur Meslek Yüksekokulu Görsel İşitşel Teknikler ve Medya Yapımcılığı öğrencileri ve öğretim görevlileri 22 Kasım 2018 tarihinde TRT Genel Müdürlüğünü ziyaret ettiler. Görsel İşitşel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Yeliz Balcı ile  bölüm hocaları Öğr. Gör. Yasin Söğüt, Öğr. Gör. Kıvanç Ekşioğlu ve Öğr. Gör Yusuf İslam Sürücü öncülüğünde Fotoğrafçılık ve Kameramanlık ile Basım Yayın Teknolojileri bölüm öğrencileri katıldı.

 

Webp.net resizeimage 1

 

 

TRT Genel Müdürlüğü'ne yapılan gezi kapsamında ilk olarak TRT Yayıncılık Tarihi Müzesi ve Devamlılık Stüdyolarının ziyaret edildiği gezide, öğrenciler geçmişten günümüze Türk Televizyonculuğunun gelişimini ve modern cihazlarla yayıncılığın günümüzde nasıl gerçekleştiğini yerinde gördüler. Öğretim Görevlileri ve Öğrenciler sonrasında devamlılık studyolarında ülkemizin en büyük kanal gruplarının uydu üzerinde yönetilmesi sistematiği hakkında geniş bilgi edindiler.

 

Webp.net resizeimage 2

Webp.net resizeimage 3

 

Kanalda bulunan montaj studyoları ve editorlerle yapılan görüşme sonrasında TRT Genel Müdürlüğün'den ayrılan öğrencilerimizin Anıtkabir ziyaretinin ardından teknik gezi sona erdi.Geziden büyük keyif aldığını belirten Öğretim Görevlisi Mucur Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Yusuf İslam Sürücü bu tür gezilerin eğitimleri için faydalı olduğunu ifade etti. Bu tarz gezilerin bölüm ve okulumuzun öğrenci odaklı eğitim politakaları çercevesinde süreceğini belirten Sürücü Görsel İşitşel Teknikler ve Medya Yapımcılığı bölümünün altyapı çalışmalarının meyvelerini verdiğini görmenin mutluluğu içinde olduğunu belirtti.

 

Webp.net resizeimage 5