Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Mucur Meslek Yüksekokulu Finans-Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan programla, Türklerin Ergenekon'dan çıkışının 4656. yılı kutlandı. Mucur Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Emrah AYDEMİR, yüksekokul akademik ve idari personeli ile öğrencilerinin yoğun katılım gösterdiği Göktürk Konferans Salonundaki programda, Mucur Kaymakamı Sayın Kaya ÇELİK , Mucur Belediye Başkanı Sayın Ali ŞAHİN, Mucur İlçe Emniyet Müdürü Sayın Salih KESKİN , Mucur İlçe Jandarma Komutanı Sayın Ali ALP , Mucur İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Sayın Emre ASLAN  ve Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Sayın Fedekar SARIYILDIZ Beyefendi programda hazır bulundu.

 MG 0437

 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından tarihte kurulmuş 16 Türk devletinin bayrakları sahnede yerlerini aldı.

 MG 0397

 

Programın açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Öğr. Gör. Ahmet AKBAYIR, Nevruz Bayramı kutlamlarının doğuşu ve tarihi gelişimi hakkında bir sunum gerçekleştirdi.   MG 0427

Açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Finans-Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü öğrencilerinden Seher Seda TAŞKUN, Zeynep KUZGÖLCÜK, Şeyda ÇOĞALAN, Sultan TEVGE ve Gülsüm PINAR günün anlam ve önemini anlatan konuşma ve şiir dinletisi gerçekleştirdi.

 MG 0488

Nevruz Bayramı kutlamaları video gösteriminin ardından Göktürk Konferans Salonundaki program tamamlandı. Yüksekokul bahçesinde devam eden kutlamalarda, Mucur Kaymakamı, Mucur Belediye Başkanı, Mucur Meslek Yüksekokulu Müdürü, Mucur İlçe Emniyet Müdürü, Mucur İlçe Jandarma Komutanı, Mucur İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü ve Mucur Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü birlike Nevruz Ateşini yaktı.

IMG 0557

Yine Protokol Üyeleri "Sembolik Demir Dövme" gösterisi gerçekleştirdi.

 

Nevruz Yemeği ikramı ile hazırlanan halat çekme yarışı, çuval yarışı ve kaşıkla yumurta taşıma yarışında öğrenciler mücadele etti.

IMG 0601

Öğrencilerin müzik eşliğinde eğlenceleri ile 2019 yılı Türklerin Ergenekon'dan Çıkışının 4656. Yılı Kutlamaları Programı sona erdi.

IMG 0634