Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Mucur Meslek Yüksekokulu, Görsel, İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü öğrencileri ile birlikte 21 Nisan 2019 tarihinde, TRT 1’de yayımlanan  “Payitaht: Abdülhamid” dizisinin çekimlerinin gerçekleştirildiği Kocaeli Seka Film Platosu’na teknik gezi gerçekleştirildi.

 

 Webp.net resizeimage

 

Gezide Mucur Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü öğrencilerine, üniversitemiz öğretim elemanlarından Yüksekokul Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Yusuf İslam SÜRÜCÜ ve Öğr. Gör. Ali KAYMAK, çekim ekibinden Yapım Koordinatörü Halil İbrahim ÜNAL ile birlikte İrem Memişoglu ve Tülay Özkan eşlik etti.

 

Webp.net resizeimage 2 

 

Gezi programı çekimlerin gerçekleştirildiği mekânların gezilmesi ile başlandı. Yapım Koordinatörü ÜNAL Dizi ve film sektörünün işleyişi ve sektörün ihtiyaçları hakkında da öğrencileri bilgilendirdi. Sektörde gün geçtikte kadınların da aktif halde sektöre katkı sağladığını belirten İrem Memişoğlu, öğrencilerin medya alanına olan ilgilerinden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Yüksekokul Müdür Yardımcımız SÜRÜCÜ Yapım koordinatörü Ünal’dan  staj, seminer ve mezuniyet sonrası iş olanakları hakkında karşılıklı paydaş ilişkisi kurulmasının öneminden bahsederek destek sözü aldı.

 

Webp.net resizeimage 1 

 

Geziden memnun kaldıklarını ifade eden öğrenciler, dizi oyuncuları ile bir araya gelip dizinin “Dayı”  karakterini canlandıran Gürkan Uygun ve dizi çekim ekibi ile hatıra fotoğrafları çektirdi. Geziye Kocaeli kültür gezisi ile birlikte son verildi.

 

Webp.net resizeimage 3