Öğretim Elemanları

   

E-mail

Tel

Öğr. Gör. Yusuf İslam SÜRÜCÜ

yusufislamsurucu@hotmail.com

 

Öğr. Gör. Dr. Oğuzhan UZUN

oguzhan.uzun@ahievran.edu.tr

+90 386 280 55 59

Öğr. Gör. Çiğdem ŞAHİN

cigdem.sahin@ahievran.edu.tr

+90 386 280 55 50

Öğr. Gör. Ahmet AKBAYIR

ahmet.akbayir@ahievran.edu.tr

+90 386 280 55 54

  Öğr. Gör Ali Kaymak alikaymak@ahievran.edu.tr  
  Öğr. Gör. Bayram Koyuncu bayramkoyuncu@ahievran.edu.tr  

 

Tanıtım

Program 2018 yılında T.C. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Mucur Meslek Yüksekokulu bünyesinde, mesleki eğitim ön planda tutularak ve uygulama ağırlıklı bir yöntemle eğitim-öğretim vermeye başlamıştır. Program sektörün ihtiyacı olan basım, grafik, medya ve reklam süreçlerinde etkin bir şekilde görev alabilecek bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Mezunlar; kamu veya özel sektörde faaliyet gösteren matbaa, gazete, dergi ve reklam ajanslarında çalışma imkânı bulurlar. Ayrıca sektörde kendi çalışma alanlarını açarak kendilerine iş imkânı sağlayabilirler. 

Basım ve Yayın Teknolojileri Programı, lise öğrenimi sonrasında iki yıllık ön lisans eğitimi vermektedir. Programa yaklaşık 30 öğrenci alınmaktadır. Öğrenciler, programda bulunan tüm zorunlu dersleri almak ve geçmek zorundadır. Basım ve Yayın Teknolojileri Programı dâhilinde; Medya Okuryazarlığı, İletişim vb. teorik eğitimlerinin yanı sıra; Grafik Tasarım, Baskı Teknikleri, Ambalaj Tasarımı, Web Tasarımı vb. uygulamaya yönelik eğitimler de verilmektedir.

 Bunun yanı sıra paneller, teknik dersler, araştırmalar, teknik geziler ile öğrencilerin kazandıkları bilgileri pratiğe dönüştürülmeleri sağlanmaktadır.

Basım ve Yayın Teknolojileri Programı Mezunları, Dikey Geçiş Sınavı'ndan geçerli not almaları koşuluyla diğer üniversitelerin lisans programlarında öğrenim görebilirler.  Basın ve Yayın, Fotoğraf, Fotoğraf ve Video, İletişim Tasarımı ve Yönetimi, Basım Teknolojileri, Gazetecilik, Görsel İletişim, Görsel İletişim Tasarımı, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı, Grafik, Grafik Sanatları, Grafik Tasarım, Grafik Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, İletişim, İletişim Bilimleri, İletişim Sanatları, İletişim Tasarımı, İletişim ve Tasarım, Medya ve İletişim, Reklam Tasarımı ve İletişimi, Reklamcılık, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, Yeni Medya ve Gazetecilik, Yeni Medya bölümlerine geçiş yapabilirler.

 

Dersler ve AKTS bilgileri