Öğretim Elemanları

   

E-mail

Tel

 9O1A0133

Dr. Öğr. Üyesi Yasin SÖĞÜT (Bölüm Başkanı)

yasin.sogut@ahievran.edu.tr

+90 386 280 58 52

 yelizhoca

Öğr. Gör. Yeliz BALCI

yeliz.balci@ahievran.edu.tr

+90 386 280 55 55

 9O1A0129

Öğr. Gör. Kıvanç EKŞİOĞLU

kivanceksioglu@ahievran.edu.tr

+90 386 280 55 79

       

 

Tanıtım

Program 2012 yılında T.C. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Mucur Meslek Yüksekokulu bünyesinde, mesleki eğitim ön planda tutularak ve uygulama ağırlıklı bir yöntemle eğitim-öğretim vermeye başlamıştır. Program sektörün ihtiyacı olan medya, reklam ve görüntü üretimi süreçlerinde etkin bir şekilde görev alabilecek bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Mezunlar; kamu veya özel sektörde faaliyet gösteren moda, reklam ve tanıtım fotoğrafçılığı, moda kameramanlığı, yönetmenlik,  görüntü yönetmenliği, reklam kameramanlığı, stüdyo kameramanlığı ve görüntü üretim süreçlerinde çalışma imkânı bulurlar. Ayrıca sektörde kendi çalışma alanlarını açarak kendilerine iş imkânı sağlayabilirler.

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programı, lise öğrenimi sonrasında iki yıllık ön lisans eğitimi vermektedir. Programa yaklaşık 40 öğrenci alınmaktadır. Öğrenciler, programda bulunan tüm zorunlu dersleri almak ve geçmek zorundadır. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programı dâhilinde; Medya Okuryazarlığı, İletişim Tarihi, Yeni Medya vb. teorik eğitimlerinin yanı sıra; Televizyon Programcılığı, Video Kurgu, Senaryo, Basın Fotoğrafçılığı vb. uygulamaya yönelik eğitimler de verilmektedir.

Bunun yanı sıra paneller, teknik dersler, araştırmalar, fotoğraf ve video teknik gezileri ile öğrencilerin kazandıkları bilgileri pratiğe dönüştürülmeleri sağlanmaktadır.

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programı Mezunları, Dikey Geçiş Sınavı'ndan geçerli not almaları koşuluyla diğer üniversitelerin lisans programlarında öğrenim görebilirler. Basın ve Yayın, Film Tasarımı, Fotoğraf, Fotoğraf ve Video, Gazetecilik, Görsel İletişim, Görsel İletişim Tasarımı, Grafik, Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarımı, İletişim, İletişim Bilimleri, İletişim Sanatları, İletişim Tasarımı, İletişim Tasarımı ve Yönetimi, Medya ve İletişim Sistemleri, Radyo ve Televizyon, Radyo, Sinema ve Televizyon, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı, Yeni Medya bölümlerine geçiş yapabilirler.

 

Dersler ve AKTS bilgileri

 

Bölümün Resmi Sosyal Medya Hesapları

 

Youtube Kanalı: Ahi Evran Üniversitesi Mucur Medya Yapımcılığı

İnstagram Hesapları: Radyo Fokus , Ahievran Medya

 

Mucur MYO Tanıtım Filmi