Geçmişi tarih öncelerine dayanan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış; kendine has tarih, medeniyet, kültür, coğrafya ve maneviyatı ile Kırşehir; Anadolu Coğrafyasında önemli bir yere sahiptir. Ahi Evran-ı Veli, Yunus Emre, Cacabey, Âşık Paşa ve son dönemin önemli sanatçılarından Muharrem ERTAŞ ve Neşet ERTAŞ tarafından sağlam yoğrulmuş hamuru ile adından sıkça bahsettiren bir şehir konumundadır.

Okulumuzun bulunduğu Mucur İlçesi, ülkemizin önemli karayollarından biri olan Kayseri- Ankara karayolu üzerinde bulunmakta olup Seyfe Gölü ve Kuş Cenneti, Yeraltı Şehirleri, Tarihi Camileri, Obruk Gölü ile Kırşehir ve Orta Anadolu’da yıl boyunca hareketliliğini korumaktadır.

Meslek Yüksekokulumuz, bünyesindeki bölüm ve programları ile gerek kamu gerekse özel sektör gelişimine destek vermektedir. Öğrenci merkezli, kalite odaklı sürekli gelişmeyi önceleyen okulumuz; öğrencilerimizin akademik, kişisel, kültürel ve sosyal gelişimlerini de desteklemektedir.

Yüksekokulumuzu tercih edip aramıza katılan tüm öğrencilerimizi kutlar, başarılı ve sağlıklı bir eğitim-öğretim dönemi dilerim.

Sevgi ve hürmetlerimle…

Doç. Dr. Cahit AYTEKİN
Mucur Meslek Yüksekokulu Müdürü