Staj

Meslek Yüksekokulumuzda öğrenim görmekte olan öğrencilerimizin okul süresince 30 iş günü süren bir staj yapma zorunlulukları vardır. Bununla ilgili olarak Staj Yönergesi okunmalıdır. Staj için belirlenen staj takvimi, Yüksekokulumuzca belirlenip her yıl ilan edilir.

STAJ BAŞVURU EVRAK SON TESLİM TARİHİ STAJ BAŞLAMA TARİHİ STAJ BİTİŞ TARİHİ STAJ BİTİMİNDE STAJ DEFTERİ TESLİMİ MÜLAKAT TARİHİ SONUÇLARIN İLAN EDİLMESİ
2021-2022 Yaz Dönemi 16 Haziran 24 Temmuz 4 Eylül Akademik yarı yıl başlangıcının ilk iki haftası İlgili bölüm başkanlığı tarafından ilan edilecektir Mülakat bitiminden itibaren 15 gün içinde ilan edilir

Kurumlar staj yapacak öğrenciler için kendi bünyelerinde bir kontenjan belirlediklerinden, staj başvurusu yapacak öğrencilerimizin söz konusu başvurularını geciktirmemeleri kendi yararlarına olacaktır. Staj yeri belirlemek öğrencinin sorumluluğundadır.

Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Staj Bilgilendirme
Finans-Bankacılık ve Sigortacılık Staj Bilgilendirme
Görsel, İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Staj Bilgilendirme
Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri Bölümü Staj Bilgilendirme
Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü Staj Bilgilendirme
Tasarım Bölümü Staj Bilgilendirme
Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Staj Bilgilendirme
Yönetim ve Organizasyon Bölümü Staj Bilgilendirme


Staja başlamadan önce uygulanacak adımlar şöyledir:

1. Öğrenci Staj Başvuru Formunu alır, doldurur (3 kopya: 1 kopya staj yapacağı yerde kalır) ve belge ile staj yapılacak kuruma başvurur ve onaylatır.

2. Staj yapacağı kuruma belgeyi (Öğrenci Staj Başvuru ve Kabul Formu) onaylattıktan sonra, Öğrenci Bilgi Sistemine girip staj ile ilgili bilgileri doldurduktan sonra bölüm başkanlığına onaylatır (2 kopya: 1 kopya bölüm başkanlığında kalır).
Not: OBS'ye staj ile ilgili bilgileri öğrenci tarafından girilmeyen öğrencilerin başvuru formu bölüm başkanı tarafından onaylanmaz.

3. Bölüm sekreterliğine aşağıdaki belgeleri staj takviminde belirlenen tarih aralığında teslim eder.
a. Onaylı Staj Başvuru Formu (1 kopya)
b. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi


Staj başladıktan sonra  uygulanacak adımlar şöyledir: 

1. Staj Defterini indirip ilgili tarihlerde stajını yapar, defteri kurallara uygun doldurur, onaylatır ve belirlenen süre içerisinde bölüm sekreterliğine teslim eder.
a. Staj Sicil Fişi (staj yaptığı kurum tarafından onaylı olmak şartıyla, kapalı zarf içinde staj defterine eklenecektir)
b. Staj Defteri


Not: Sigortası bulunmayan öğrencilerimiz için staj boyunca okulumuz tarafından sigorta yapılmaktadır.

Dikkat Edilecek Hususlar

  1. Staj evrakları, sicil fişi ve devam çizelgesi ya da diğer bütün onaylar mutlaka ıslak imzalı ve mühürlü/kaşeli olmalıdır. (Not: Mühür kamu kurumlarında, kaşe ise özel sektör firmalarında/şirket vs de kullanılır.)

  2. Yaz Stajları süreci, öğrencinin kayıtlı olduğu bölüm başkanlıklarınca yürütülmektedir. Öğrenciler; staj başvuru ve staj yeri seçimi gibi hususlarda ancak Bölüm Başkanın uygun gördüğü yerde yapabilmektedir.

  3. Her ne şekilde olursa olsun staj yerini terk eden, stajını bırakan yâda stajı esnasında iş kazası geçiren öğrenciler AYNI GÜN İÇERİSİNDE ilgili bölüm başkanlıklarına bilgi vermek zorundadırlar.

  4. Staj yapıldıktan sonra, staj defteri ve staj sicil fişi ilgili bölüm sekreterliğine staj takviminde belirtilen tarih aralığının son cuma günü saat 17.00’e kadar teslim edilmesi gerekmektedir.

  5. Stajla ilgili olarak; yukarıda belirtilen hususlar dışında ayrıca bilgi almak için kayıtlı olduğunuz bölümün bölüm başkanlığına başvurabilirsiniz.
Gösterim: 4459
FaLang translation system by Faboba
© 2023, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi
Eski Web Sitemiz
Geliştirme Ekibi